Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obafemi Akinwunmi Martins (* 28. řijna 1984 Lagos, Nigérie) je nigerijský fotbalový útočník, který v současnosti působí v klubu Interu Milán, který hraje italskou nejvyšší soutěž, Serii A. V klubu nosí dres s číselem 30.

Až do svých 14 let hrával fotbal pouze na pláccích na předměstí Lagosu, měl ale štěstí, protože jeho obrovského talentu si všimli pozorovatelé prestižní fotbalové školy Ebedei. Pod vedením Churchilla Oliseha, bratra slavného nigerijského reprezentanta Sundaye Oliseha, zde dostal prostor k rozvíjení svého fotbalového talentu.

Už v 16 letech ho angažovala ho Reggiana, klub z města Reggio nell'Emilia. Reggiana sice působila pouze ve třetí lize, přesto to byla pro Martinse velká šance prosadit se v Evropě. A to se mu opravdu povedlo. Po pouhém roce přestoupil do jednoho z nejslavnějších italských klubů – Interu Milán.

V dorosteneckých týmech Interu se stal okamžitě po svém příchodu oporou a v 18 letech poprvé nastoupil za A-tým. První gól v Serii A vstřelil už ve svém třetím zápase, při remíze 1:1 na hřišti Atalanty. Dva góly si připsal také v zápasech Ligy mistrů a bylo jasné, že má šanci se ve velké konkurenci v útoku Interu prosadit.

Od sezóny 2003/04 už Obafemi Martins patří ke klíčovým mužům základní sestavy a byl také nominován do nigerijské reprezentace.